Rowerek biegowy to idealna forma ruchu dla dzieci

Rowery, niekwestionowanie do lat cieszą się ogromną popularnością i to zarówno pośród dorosłych, jak i dzieci. Te ekologiczne i ekonomiczne środki transportu mogą być przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, sportowej, czy dosłownie wyczynowej. Jazda na nich wymaga jednakże opanowania kilku bardzo poważnych kwalifikacji ruchowych, takich jak koordynacja i utrzymywanie balansu.

Warto rozpocząć je ćwiczyć już od najmłodszych lat. Obecnie najchętniej wybieranymi pierwszymi jednośladami dla dzieci są rowerki biegowe. Dostępne są atrakcyjne modele dla dziewczynek i dla chłopców już od drugiego roku życia. Mogą być to rowerki drewniane albo metalowe. 
Czym odróżniają się rowerki biegowe?
Rowerki dziecięce, biegowe zupełnie inaczej również zwane biegówkami stworzone są na wzór tradycyjnych rowerów. Pozbawione są jednakże pedałów, co oznacza, że wymagają odpychania się nóżkami. W ten sposób zostały dostosowane do sposobów dzieci, które ostatnio zaczęły stawiać swoje pierwsze kroki. Wykorzystywanie z nich jest na pozór łatwe, a perfekcyjnie wpływa na rozwój ruchowy dziecka. Jazda na rowerku biegowym na 100 procent zapewnia niemałą dawkę aktywności! 
Zalety rowerków biegowych:
Zdecydowanie jazda na rowerku biegowym, ćwiczy wiele cennych umiejętności i pozytywnie wpływa na rozwój maluchów. Wiem już, że trenuje koordynację ruchową, utrzymywanie równowagi, a także koncentrację i cierpliwość. Uczy również orientowania się w terenie, oceny odległości oraz samodzielności i spostrzegawczości. Jak się okazuje biegówki fundują już wstępną lekcję jazdy na tradycyjnym rowerze. W końcu to dzięki nim, dziecko rozwija swoją ruchowość i trenuje umiejętności, niezbędne do jazdy na tym odpowiednim rowerze. Nie można także pominąć faktu, że rowerki dla dzieci typu biegówki stanowią dla nich doskonałą zabawkę i fundują sporo wrażeń. Taka aktywność pokazuje maluchom, ile przyjemności można czerpać z ruchu i wszczepia w nich pasję do sportu. Jazda już na rowerku biegowym poprawia kondycję, o co warto dbać od najmłodszych lat. Umożliwia się też dotlenić, spędzając czas na powietrzu. 

Sprawdź: rowerek biegowy dla 2 latka.