Praktyczny prezent – kalendarz trójdzielny

Gadżety reklamowe stanowią niewiarygodnie użyteczne narzędzie służące do reklamowania firmy albo jej towarów. Są to przedmioty, które odgrywają rolę nośników treści reklamowych. Wskazane jest, ażeby były funkcjonalne i praktyczne.

Przedmioty zbyteczne, których nie potrzebujemy, nie będą w stanie utrwalać wizerunku firmy. Decydując się na rodzaj gadżetu reklamowego, warto więc kierować się jego funkcjonalnością. A takie zdecydowanie są kalendarze trójdzielne.
Co powinno się wiedzieć o kalendarzu trójdzielnym?
Kalendarze występują w kilku zasadniczych rodzajach. Wyróżnia się kalendarze książkowe w formacie kieszonkowym lub standardowych A4 i A5, kalendarze biurkowe oraz kalendarze ścienne. Kalendarze, które są zawieszane na ścianie, można podzielić na 2 podstawowe grupy. Pierwsza to kalendarze plakatowe, a druga to kalendarze składane, najczęściej spotykane są trójdzielne.
Kalendarze trójdzielne składają się z główki, kalendarium oraz stopki. Główka stanowi górną część i jest to powierzchnia przeznaczona na szatę graficzną. Kalendarium jest podzielone na trzy części: miesiąc aktualny, miesiąc poprzedni i następny. Jest to nieprawdopodobnie funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ kartki z miesiącami mają dużo miejsca na zapiski. Dolna część stanowi miejsce na umieszczenie dodatkowych treści.
Reklamowy kalendarz trójdzielny
Popularnym rozwiązaniem wybieranym przez firmy są kalendarze trójdzielne z zdjęciami, które dotyczą ich działalności. Tekst reklamowa przekazana w taki sposób jest ciekawa i wywołuje pozytywne reakcje. W części przeznaczonej na nadruk umieszcza się też elementy identyfikacji wizualnej firmy, takie jak: logo, kolory firmowe, hasła czy znaki firmowe. Schemat graficzny treści reklamowych powinien posiadać charakter indywidualny. Ważne, ażeby nawiązywał do naszego biznesu. Warto dodać jednak, że reklama zbyt agresywna wywołuje efekt przeciwny do sobie właściwego, czyli zniechęca do korzystania z usług danej firmy. Dlatego tak kluczowe jest przygotowanie ciekawego projektu graficznego, który przyciąga wzrok i nie odpycha zbyt nachalną reklamą.
Bez wątpienia kalendarz trójdzielny dla firm jest na prawdę dobrym pomysłem na upominek dla klienta. Jest użyteczny, a estetycznie zaprojektowany na pewno wywoła pozytywne reakcje i będzie z dobrym skutkiem pełnił swoją rolę.
Warto sprawdzić: www.iveno.pl/kalendarze-trojdzielne.