Kalendarz na ścianę – kalendarz plakatowy z logo

Zwiększającym się zainteresowaniem klientów biznesowych cieszą się kalendarze reklamowe, które są dostępne w różnych wariantach. Są to w głównej mierze kalendarze ścienne, w gronie których wyróżnia się kalendarze plakatowe, jak też trójdzielne oraz jednodzielne. Dużą popularnością właścicieli firm cieszą się również kalendarze biurkowe, np piramidki.

Nie można zapomnieć również o kalendarzach w postaci książek, które są dostępne w rozmaitych formatach. Jest to w głównej mierze format kieszonkowy A6, jak również format A4 oraz A5. Jak się więc okazuje, oferta kalendarzy biznesowych jest bogata oraz różnorodna, w związku z tym z pewnością każda firma wybierze odpowiednie rozwiązanie, które będzie spełniało jej oczekiwania a także wpisywało się w strategię marketingową przedsiębiorstwa.
Kalendarz plakatowy z logo – gdzie znajduje przeznaczenie?
Warto podkreślić, że kalendarze świetnie sprawdzają się w roli gadżetów reklamowych, czyli gadżetów, które zawierają treści reklamowe, czyli promują firmę. Kalendarze reklamują działalność firmy przez cały rok, co daje im przewagę nad innymi gadżetami biznesowymi. Warto zdawać sobie sprawę jednak, że właściwie każdy gadżet reklamowy, w tym kalendarze plakatowe, powinien być wykończony estetycznie oraz zgodnie z linią projektową przedsiębiorstwa, czyli wytycznymi dotyczącymi stosowania elementów identyfikacji wizualnej na materiałach promocyjnych oraz biurowych. Dzięki stosowaniu tych zasad konsekwentnie budowany jest jednolity a także spójny wizerunek firmy. Warto tutaj wspomnieć, że kalendarze plakatowe charakteryzują się dużą powierzchnię projektową, czyli miejscem przeznaczonym na zamieszczenie przekazu marketingowego, który może mieć postać zdjęć nawiązujących do działalności firmy, jak też grafiki reklamowej. Oczywiście na kalendarzu umieszczony jest również logotyp firmowy, w pewnych przypadkach również dodatkowe elementy identyfikacji wizualnej. Istotnym aspektem kalendarza plakatowego jest jego wykonanie. Kalendarz powinien być utworzony z materiałów najwyższej jakości. Dodatkowo warto stosować uszlachetnienia, takie jak lakier czy folia błyszcząca, co w znaczący sposób podnosi wartość wizualną kalendarza, jak też zabezpiecza go przed zniszczeniem i wilgocią.

Więcej: przekonaj się jak zamówić kalendarz b1 z zdjęciami