Catering dietetyczny

Jednym z najistotniejszych czynników, które wpływają na nasze zdrowie, jest zrównoważona, bogata w składniki odżywcze dieta. Jak wykazały liczne badania, zarówno pełnowartościowa dieta jak i regularna aktywność fizyczna zapobiegają chorobom cywilizacyjnym takim jak cukrzyca czy miażdżyca. Wpływają też na pracę układu odpornościowego, przez co zapobiegają infekcjom o podłożu wirusowym oraz bakteryjnym, co zwłaszcza ważne jest w sezonie zimowym.

Jednak aktualnie coraz nie najprościej jest znaleźć czas na robienie zakupów a także przyrządzanie posiłków. Rozstrzygnięciem w takiej sytuacji jest dieta pudełkowa.
Catering na zamówienie – co należy mieć świadomość tego?
Zamówienie cateringu ma wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest na pewno sposobność wyboru odpowiedniego planu dietetycznego dla siebie. W gronie licznych opcji możemy wybrać np dietę dla sportowców, dietę bez laktozy, dietę bezglutenową, dietę wegańską lub np bardzo popularną w ostatnim czasie dietę ketogeniczną. Dieta ketogeniczna jest to dieta niskowęglowodanowa. W czasie jej stosowania powinno się spożywać duże ilości tłuszczu, przez co organizm przestawia się na odżywianie ciałami ketonowymi, które powstają z rozpadających się tłuszczy. Wynikiem działania tej diety jest szybka redukcja zbędnych kilogramów, za co jest doceniana przez wszystkie osoby zmagające się nadmierną wagą. Co więcej osoby, które przeszły tę dietę, polecają ją, ponieważ w czasie jej stosowania nie odczuwały notorycznego głodu i nie dopadały ich nagłe ataki wilczego apetytu. W związku z tym jest to na pewno dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy mają problemy z opanowaniem głodu i restrykcyjne diety nie przyniosły u nich skutku. Jeżeli zatem planujemy zrzucenie zbędnych kilogramów, dietetyczny catering będzie dobrym rozstrzygnięciem, ponieważ dostarczy nam posiłki o ściśle określonej kaloryczności. W ten sposób będziemy mieli pod kontrolą to, co jemy oraz to, ile składników odżywczych przyjmowane posiłki zawierają. Co równie istotne, catering zapewnia odpowiednie ilości wszystkich składników odżywczych, jak też witamin oraz minerałów. Znaczy to, że zrzucamy zbędne kilogramy, nie doprowadzając do szkód w naszym organizmie, co dzieje się w sytuacji restrykcyjnych diet bez odpowiedniego przygotowania.
Zobacz również: dieta pudełkowa gdańsk.