Regały magazynowe – zastosowanie

W magazynach używa się różnorodne rozwiązania, które pozwalają na wydajne przechowywanie różnych towarów, zarówno na paletach, jak również luźnych. Wybór odpowiednich rozwiązań uzależniony jest w głównej mierze od dostępnej przestrzeni w magazynie, jak również profilu działalności, a więc na przykład charakterystyki magazynowanych produktów. O ile zamierzamy przechowywać towary na paletach, to z pewnością warto zainwestować w mocne regały paletowe, które pozwalają między innymi na dostęp do towaru za pomocą wózków widłowych.

Pamiętajmy o tym, że ten rodzaj regału musi się charakteryzować głównie ustabilizowaną oraz mocną konstrukcją, jak także sporym udźwigiem, a zatem zastosowaniem materiałów o świetnych właściwościach użytkowych.
Regały i półki – jakie rodzaje wybierać do magazynu?
Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na żywotność danych produktów, a więc wykorzystanie konkretnych tworzyw oraz surowców wykorzystanych do ich wykończenia. W sytuacji magazynów czy sklepów najlepiej sprawdzają się regały metalowe, a więc takie, których profile a także słupy są wykonane ze stali, ponadto galwanizowane oraz malowane proszkowo, co zabezpiecza taki produkt przed działaniem niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy substancja chemiczna, ale również przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane przykładowo stosowaniem wózków widłowych na hali magazynowej. Takie właściwości posiadają między innymi regały wspornikowe, które przeznaczone są do przechowywania towarów ciężkich. Ten typ regałów składa się zarówno z podstawy, jak również słupów, jednakże towar magazynowany jest na specjalnych belkach, które odróżniają się dużym udźwigiem. Klienci na prawdę bardzo często wybierają również dodatkowe wyposażenie, tak jak stoły warsztatowe czy specjalne antresole, które stanowią wielopoziomowe systemy regałowe. W antresolach wykorzystuje się na przykład schody a także chodniki, które umożliwiają obsługę ręczną. Największą dobrą właściwością tego rozwiązania jest możliwość maksymalnego użycia dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali, ponieważ zabudowa tego systemu może sięgać pod sam sufit. Jak się zatem okazuje, klient ma do wyboru różne rozwiązania, które sprawdzają się w sklepach czy magazynach.

Więcej: regały półkowe.