Przepiękny mural w atrakcyjnej cenie

W teraźniejszych czasach nikt już nie uznaje sztuki ulicznej jako akt wandalizmu, za który artystów trzeba posyłać do więzienia. Sztuka uliczna cieszy się obecnie coraz większą popularnością w dużych, polskich miastach. Decydując się na się do Berlina, Londynu, czy Nowego Jorku warto zwrócić uwagę na przygotowywane specjalne wycieczki objazdowe po najsłynniejszych muralach znajdujących się w danym mieście.

Na nieszczęście murale wciąż są dość niewiele znaną sztuką i warto byłoby to zmienić. Jest to wszakże perfekcyjny sposób na nadanie drugiego życia dla starego bloku albo muru. Jeżeli więc chcielibyście posiadać swój drobny wkład w sztukę uliczną a także w upiększanie własnego miasta, to warto zainwestować swoje środki finansowe w malowanie murali. Obecnie w dużych polskich miastach możecie wyszukać wielu wspaniałych artystów, którzy wykonają dla was bardzo ładny mural zgodnie z przedstawionymi wytycznymi.
Malowanie muralu zdecydowanie jest prawdziwą sztuką wymagającą od kilkunastu do kilkudziesięciu dni intensywnej pracy artysty. Jeśli interesuje was konkretny wygląd waszego murala, to warto przygotować szczegółowy projekt dla artysty. Na pewno popróbuje on w około dziewięćdziesięciu procentach odwzorować waszą wizję. Pozostałe dziesięć procent warto zostawić dla artysty, ażeby mógł się wykazać własną inwencją twórczą. Właściwie każdy artysta posiada swój własny styl malowania murali a także jego znaki rozpoznawcze. Dodane przez artystę elementy na pewno nie zepsują całej koncepcji muralu, a będą doskonałym jego urozmaiceniem. Warto zatem obdarzyć artystę odrobiną zaufania i pozwolić mu na zrealizowanie kilku dodatkowych elementów na zamówionym dla was murale. Jeśli natomiast nie jesteście wstanie w pełni zaufać dla artysty, to warto poprosić go o przygotowanie projektu muralu z naniesionymi autorskimi elementami. W ten sposób będziecie mogli ujrzeć, jak artysta szczegółowo widzi wasz mural a także jakie dodatkowe elementy chciałby na nim umieścić. Jeśli naniesione elementy nie przypadną wam do gustu, to zostaną zaproponowane inne autorskie dodatki.
Więcej: mural projekt.