Komory szokowego mrożenia

Jeżeli potrzebujemy specjalistycznego urządzenia chłodniczego o dużej mocy, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto korzystać z rozwiązania takiego jak komory szokowego mrożenia. Na rynku działają firmy, które oferują sprzedaż takich urządzeń, ale także wynajem krótko oraz długoterminowy. Warto mieć na uwadze o tym, że są to urządzenia służące do szokowego mrożenia a także schładzania towarów czy także surowców.

Trzeba podkreślić, że są to komory przenośne, które odznaczają się między innymi dużą mocą, ponadto wyposażone są w intensywny wymianę powietrza, co skraca czas mrożenia oraz schładzania produktów. Dodatkowo, są to urządzenia całkowicie bezpieczne, które posiadają niezbędne atesty oraz certyfikaty, a więc są bezpieczne dla magazynowanych towarów, użytkowników takich urządzeń, niemniej jednak również dla środowiska.
Komory służące do szokowego mrożenia – co warto wiedzieć?
Głównie należy zaznaczyć, że mrożenie szokowe pozwala na zachowanie właściwości magazynowanych w komorach towarów i półproduktów czy też surowców. Powinno się zaznaczyć, że jest to proces szybki, stąd też powinno się używać odpowiednie urządzenia w głównej mierze takie jakie komory z wymuszonym obiegiem powietrza skracającym czas chłodzenia oraz zamrażania. Warto zaznaczyć, że użycie takich urządzeń wiąże się z wieloma korzyściami, głównie są to urządzenia wyposażone w nowoczesne systemy monitoringu jak również rejestracji temperatury. W sytuacji braku zasilania włącza się alarm informujący o tym. W dodatku, są to również urządzenia z niskim poborem energii, dzięki czemu ich eksploatacja nie wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Warto wspomnieć też o tym, że schładzanie szokowe w takich komorach przebiega w możliwie najkrótszym czasie. Taki efekt gwarantuje nie tylko i wyłącznie obieg powietrza, ale także duża moc urządzenia. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że takie mobilne komory szokowe wykorzystywane są w różnych zakładach produkcyjnych czy także halach magazynowych, gdzie potrzebne są rozwiązania w zakresie bezpiecznego przechowywania towarów czy produktów.

Polecam: mrożenie szokowe.