Na co zwrócić uwagę wybierając sztukaterię

Wspaniale urządzone wnętrza są nie tylko funkcjonalne, ale też komfortowe i po prostu lubimy w nich przebywać. Warto zatem planując remont wziąć pod uwagę elementy dekoracyjne, które nie tylko upiększają pomieszczenia, niemniej jednak pełnią również ważne funkcje, np maskują poprowadzone przewody na ścianie czy pod sufitem. Często wybierane są elementy dekoracyjne zaliczane do tak zwanej sztukaterii.

Warto dodać o tym, że sklep ze sztukaterią to w głównej mierze bogaty wybór listew przyściennych czy podsufitowych, które nie tylko powiększają optycznie pomieszczenia, ale także maskują różnego rodzaju niedoskonałości.
Sztukateria – co należy mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach sztukateria zyskała większą popularność, coraz częściej zauważa się elementy dekoracyjne nie tylko i wyłącznie w pomieszczeniach komercyjnych, niemniej jednak również w mieszkaniach czy domach prywatnych. Należy podkreślić, że sztukateria do wnętrza wykonywana jest z gipsu, który stanowi materiał lekki, ekologiczny, jak także niepalny. Dzięki tym właściwościom jest to materiał na prawdę świetny do budowy nieraz bardzo finezyjnych a także nieprostych kształtów, które możemy zauważyć na przykład w rozetach, czyli popularnych elementach sztukaterii, która z powodzeniem stosowane są na przykład w salonach. Jednak sztukateria zewnętrzna wykonywana jest ze styropianu, który pokryty jest specjalną ochronną warstwą polimerową, która chroni takie elementy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a zatem przed działaniem promieniowania UV, niemniej jednak również deszczu, śniegu czy wysokich temperatur. Co za tym idzie, elementy sztukaterii zrealizowane z takich materiałów wyróżniają się trwałością i zachowują swój oryginalny wygląd przez bardzo długie lata zdobiąc ściany budynków. Powinno się też wspomnieć o tym, że listwy ozdobne są dostępne w różnych wariantach, a więc będziemy mieli znaczny wybór. W gronie innych popularnych elementów sztukaterii należy wyróżnić rozety, fasety ozdobne, dekoracyjne konsole, jak również listwy ścienne czy listwy umieszczone pod sufitem. Wszystkie te elementy realizowane są starannie o każdy szczegół, a zatem pięknie prezentują się w pomieszczeniach, jak także na elewacji budynku, dlatego są na prawdę bardzo często wybierane.

Więcej informacji: listwy sufitowe.